WYPRAWKA

KLATKA ? 

Niestety cały czas jest przekonanie, że królik to zwierzątko klatkowe. Tymczasem zamykając królika w klatce powodujemy jego wycofanie, frustracje i nie rzadko agresje. Królik potrzebuje kontaktu z człowiekiem, ruchu i przestrzeni. Nasze króliki żyją w stadzie, są zsocjalizowane i otwarte do ludzi. Klatka powinna być miejscem gdzie królik przebywa w czasie naszej nieobecności w domu, to da nam pewność że nie zrobi sobie krzywdy, a także nie narobi szkód w domu. Pamiętajmy jednak, że nie powinno to być miejsce gdzie królik jest zamknięty 24h na dobę. Im będzie ona większa tym lepiej (minimum 100cm)

KUWETA

Kuweta jest konieczna do nauczenia króliczka czystości. Króliczki bardzo szybko się uczą z niej korzystać dzięki.
 Kuwetę wypełniamy drewnianym żwirkiem niezbrylającym, przetestowaliśmy wspólnie z naszymi królikami różne podłoża i to spwdza się najlepiej.

kuweta-narozna-do-klatki-dla-krolika-chomika-duza

żwirek

POJNIK LUB MISKA

To bardzo ważny element wyprawki dla naszego milusińskiego. Wybierajmy najlepiej te szklane (tym bardziej jeśli zamierzamy go myć w zmywarce)
Wybór pojników jest ogromny, fajnym rozwiązanie są te z małymi plastikowymi warzywami wewnątrz. Maleńka marchewka czy kukurydza pływa na powierzchni i wskazuje poziom wody.
Dbajmy o czystość pojnika, porządnie myjemy przed każdą zmianą wody.
Sprawdzajmy też codziennie czy kulka się nie zablokowała, to się czasami zdarza a wtedy nasz pupil nie ma dostępu do wody.
 Zamiast pojnika możemy użyć miseczki, ale pamiętajmy wtedy aby była ona ceramiczna a nie plastikowa, ponieważ taką ciężej będzie mu przewrócić.
 Zmieniajmy też wtedy częściej wodę, gdyż na jej powierzchni będą gromadziły się różne zanieczyszczenia np. bobki czy sianko.

pojnik

miski

PAŚNIK 

To kolejna bardzo ważna rzecz. Nasz królik musi mieć stały dostęp do siana. Jakiego kształtu by nie był najważniejsze żeby nigdy nie zabrakło w nim sianka.

kula

paśnik

DOMEK

Króliki uwielbiają domki. Zaopatrzmy swojego uszaka w taki, zamiast gotowego domku każde uszy ucieszą się z kartonowego pudełka z wyciętymi otworami.

domek

LEGOWISKO

 Króliczek chętnie będzie w nim leżał.
Na rynku są i takie materialne i zrobione z suszonej trawy.

legowisko legowisko 2

ZABAWKI

Zapewnijmy naszemu pupilowi atrakcję, pamiętajmy że króliczek który ma zajęcie będzie siał mniejsze zniszczenie w domu 😉 Wszelkiego rodzaju drewniane zabawki, piłki i zrobione ze sznurka warzywa będą cieszyły się zainteresowaniem.

kula smakula

20075

zabawka zabawki

Drewniany gryzak z dzwoneczkiem dla gryzoni.