NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. W jakim wieku można zabrać króliczka do domu?

Czas odbioru zależy od tego jak szybko maluszek się usamodzielnia i jak znosi rozłąkę z mamą. Najczęściej jest to wiek 7-8 tygodni, ale zdarza się że może to być czas nieco dłuższy.

2. Czy króliczka trzeba kastrować/sterylizować ?

TAK. Zabieg jest konieczny. Kochajmy swoje zwierzęta mądrą miłością. Samiczki sterylizujemy przede wszystkim dla zdrowia, sterylizacja na pewno przedłuży ich życie, oszczędzi im niepotrzebnego stresu związanego z urojonymi ciążami i cierpienia z chorobami na jakie mogą zapaść w ich następstwie. Samce kastrujemy przede wszystkim z powodu ich terytorialności i zapachu który towarzyszy w czasie kiedy króliczek osiągnie dojrzałość. Samce znaczą teren poszukując towarzyszki.

3. W jakim wieku można wykastrować/wysterylizować króliczka?

Króliczki raz karłowatych dojrzałość płciową osiągają w wieku 6 m-cy, to odpowiedni czas na zabieg.

4. Jakiej wielkości klatka jest potrzebna króliczkowi?

Wybierając mieszkanko dla naszego pupila, musimy pamiętać że brać pod uwagę to, jaki tryb życia prowadzimy i ile czasu nasz króliczek może spędzać poza klatką. Najczęściej bowiem króliczki dużą część dnia spędzają w klatce. Zapewnijmy więc króliczkowi tyle miejsca ile się da. Klatka powinna mieć przynajmniej 100cm, im większa tym oczywiście lepiej.